İletişim

+90 535 817 83 72

Kuran Bağışı

Her Müslüman kardeşinin Kur’an-ı olsun

 

 

Anadolu Hafızlar Derneği olarak, esas hizmetlerimizden olan İslami eğitim için Müslüman kardeşlerimize Kur’an-ı Kerim hediye ediyoruz. Okundukça feyzini ve bereketini kalplerimizde hissedeceğimiz bu yol gösterici projeye siz de destek verebilirsiniz.

 

Müslümanlar olarak gönülden bağlı olduğumuz yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’in İslam coğrafyasının her köşesine ulaşması ve her zaman okunabilmesi için kardeşlerimizi kutsal emanetle kuşandırıyoruz. Çalışmalarımızla en ücra köşedeki Müslüman kardeşimizin Kur’an-ı Kerim sahibi olması için dertleniyoruz.

 

Kutsal kitabımızın daha rahat okunabilmesi ve daha iyi anlaşılabilmesi için kardeşlerimize Kur’an-ı Kerim ulaştırıyoruz.

 

İslam coğrafyası içinde özellikle en fakir ülkelerin yer aldığı Afrika kıtasında Müslümanlar çeşitli sıkıntılarla mücadele ediyor. Bunlardan bir tanesi de Kur’an’a ulaşamamak. Ülkede İslami eğitim alan çocuklarla birlikte, Kur’an-ı Kerim ayetlerini yazdıkları luh adı verilen tahta levhaların öğrenim zorluğunu hep birlikte omuzlayabiliriz. Afrika’da eskilerden günümüze bir gelenek olarak gelen luh sistemiyle öğrenilen ayetleri, Kur’an-ı Kerim’le pekiştirmelerine yardımcı olabilir, hafızlık yapan binlerce talebe kardeşimize Kur’an ulaştırabiliriz. Kur’an’ı aldıklarında yaşadıkları o sevinçlere ortak olabilir, belki de onları ilk kez bir Kur’an-ı Kerim’le tanıştırabiliriz. 

 

Bir medrese açmak ya da talebe okutmak için müsait olmayabilirsiniz. Buna rağmen talebelerimize destek olmak istiyorsanız onlara bir Kur’an-ı Kerim ya da Elif Ba hediye edebilirsiniz. Böylece küçük bir destekle büyük bir sevaba kavuşabilirsiniz.

Mesaj Gönder
Nasıl Yardımcı Olabiriz?
Merhaba