İletişim

+90 535 817 83 72

Anadolu Hafızlar Derneği

Hafızlara Yardım

Çocuklarımızın eğitim seviyesinin yükseltilmesi, faziletli ve erdemli bir toplumun oluşturulması, dini ihtiyaçlarının giderilmesi, nitelikli ve bilgili bir neslin yetiştirilmesi ve kimliğimizin muhafazası için insanları hafızlık kurumuna teşvik eden çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

Müslümanlar olarak, diğergâmlık duygularımızı hep canlı tutmak ve neslimizi bilinçli bir şekilde geleceğe hazırlamak durumundayız. Bunun yanı sıra Müslümanların Ehl-i Sünnet çizgisinde varlığını devam ettirebilmesi için insanımızın, imanını ve İslam ahlakını koruması çok önemlidir. Bu yolda gösterilecek çabanın da ne denli büyük olduğu şüphesizdir.

Hafız Yetiştirme

“Kim Kur’ân’ı okur, onu güzelce ezberler, helâlini helâl, haramını haram kabul eder ve bunlara uyarsa, Allah bu sayede o kimseyi cennetine koyar. Ailesinden hepsi cehennemi hak etmiş on kişiye şefaat etme hakkı verir.” (Tirmizî, Fedâilü’l-Kur’ân, 13/2905; Ahmed, I, 148)

Temel Kur’ân-ı Kerîm öğretimiyle başlayan bir talebenin hâfızlığını tamamlama süresi 2 senedir. Yapacağınız bağışlarınız, hâfızlık talebelerimizin eğitim giderleri ve ihtiyaçlarına sarf edilecektir. Süreç ile ilgili her türlü sorunuz için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

 

Hafızlarımız ile ilgili hizmetlerimiz;

  • Hafızlık Bursu
  • İlim Talebelerine İftar
  • İlim Talebelerine Yemek (Günlük)
  • Hafız Giydirme
  • Hafızlara Bayram, Kandil, Harçlık Verme
  • Hafızları Ümreye Götürme
Mesaj Gönder
Nasıl Yardımcı Olabiriz?
Merhaba